Aktuális pályázatok

  • Mikrovállalkozások Fejlesztésének Támogatása a Bükk-térségi Leader Egyesület területén

    A Mikrovállalkozások Fejlesztésének Támogatása című pályázat célja a vidéki térségek vállalkozásainak fejlesztése a Bükk-Térségi Leader Egyesület területén. A támogatás 4-20 millió Ft vissza nem térítendő forrás formájában igényelhető építésre, eszköz- és gépbeszerzésre, valamint turisztikai fejlesztésekre. Pályázni működő és induló mikrovállalkozásoknak lehet, amennyiben székhelyük vagy telephelyük a kijelölt régióban található.

  • Generációs megújulás, gazdaságátadási együttműködés

    A támogatás célja a gazdaságátadás ösztönzése, a sikeres utódlási szakaszokon alapuló családi gazdaságok társadalmi és gazdasági fenntarthatóságának elősegítése. A beavatkozás azokat az öregségi nyugdíj korhatár közelében lévő gazdálkodókat szólítja meg, akik már tervezik a gazdaságuk átadását, de nem rendelkeznek a gazdálkodás lezáráshoz megfelelő felkészültséggel, illetve az átmeneti időre megélhetési biztonsággal.

    A gazdaságátadási együttműködés keretében a gazdaságot átadó a gazdaság-érték felmérés és gazdálkodás lezárás költségei és az életjáradéki díj-támogatási formáknak a segítségével kaphat ösztönzést a biztos átmenethez, a mentorálás célja pedig segítség nyújtása a gazdaság átadás lebonyolításához. 

    A pályázati felhívás 2025. 2. félévben várható.

  • Mezőgazdasági termelők tevékenységének diverzifikációja

    A mezőgazdasági termelők és erdőgazdálkodók számára lehetőség nyílik arra, hogy tevékenységüket bővítsék, így csökkentve a gazdasági kockázatokat. Ez a támogatás olyan fejlesztéseket segít, amelyek kapcsolódnak a mezőgazdasághoz vagy az erdőgazdálkodáshoz, de nem kifejezetten ezekből a tevékenységekből állnak. A korábbi időszakban falusi turizmus tevékenység fejlesztése volt támogatott. Az új felhívás várható megjelenése 2025. 2. félévre ütemezett.

  • Mezőgazdasági Kisüzemek Beruházási Támogatása

    A pályázat célja a kis méretű mezőgazdasági termelők fejlesztése, versenyképességük növelése és gazdasági stabilitásuk javítása. A támogatás segíti az állattartók, kertészeti termelők és egyéb mezőgazdasági vállalkozások modernizációját, eszközbeszerzését és infrastruktúrájuk fejlesztését. A program hozzájárul a helyben előállított mezőgazdasági termékek piacra jutásához, valamint a fenntartható agrárgazdaság kialakításához. A támogatási kérelem benyújtására 2025. március 5. napjától van lehetőség.

  • Mezőgazdasági üzemek digitális átállásának támogatása (precíziós gazdálkodás)

    A mezőgazdaság digitalizációja hatalmas lehetőségeket rejt magában, de ehhez az szükséges, hogy a gazdák minél szélesebb körben alkalmazzák a modern technológiákat. Ilyenek például a precíziós gazdálkodás eszközei, döntéstámogató szoftverek és szolgáltatások. Az így gyűjtött adatok nemcsak a gazdálkodás hatékonyságát növelik, hanem a teljes élelmiszerlánc számára is fontosak, például a nyomon követési rendszerek működtetésében. A támogatás olyan fejlesztésekre fordítható, amelyek segítik a mezőgazdasági üzemek digitalizációját. Pályázati kírás 2025. 2-3. negyedévben várható.

  • Fiatal mezőgazdasági termelők elindulásának és beruházásainak támogatása

    A Fiatal mezőgazdasági termelők elindulásának és beruházásainak támogatása egy kiváló lehetőség azok számára, akik saját mezőgazdasági vállalkozásba kezdenének vagy meglévő gazdaságukat szeretnék fejleszteni. A KAP-RD05-RD01b-1-25 program célja a generációs megújulás ösztönzése, a mezőgazdasági szektor versenyképességének növelése és a vidéki elvándorlás csökkentése.

    A pályázat két fő célterületet támogat: az induló fiatal gazdák támogatását (akár 14,6 millió Ft-tal) és a mezőgazdasági beruházások finanszírozását (10,5–75 millió Ft közötti összeggel). A támogatás új technológiák bevezetésére, korszerű eszközök beszerzésére, földvásárlásra és fenntartható gazdálkodási fejlesztésekre is fordítható.

    A pályázat benyújtásának időszaka 2025. április 8. – május 5., így érdemes időben felkészülni. Ha 18 és 40 év közötti fiatal gazda vagy, és szeretnéd megalapozni a jövődet a mezőgazdaságban, ez a lehetőség neked szól!

  • Öntözésfejlesztési és vízfelhasználás hatékonyságát javító mezőgazdasági üzemen belüli beruházások támogatása

    Az öntözésfejlesztési pályázatok célja a mezőgazdasági vízgazdálkodás fejlesztése, a megváltozott klimatikus viszonyokhoz való alkalmazkodás érdekében a mezőgazdasági területek vízellátásának javítása, a vízvisszatartás és a fenntartható vízgazdálkodás elősegítése, az öntözésfejlesztés és a vízfelhasználás optimalizálása, az üzemen belüli mezőgazdasági területekhez kapcsolódó meliorációs tevékenységek és meliorációs utak kialakítása, továbbá az öntözési rendszerek energiahatékonyságának fejlesztése.

  • Terménytisztítók, tárolók, szárítók, vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása

    A terménytisztító pályázatok célja a megtermelt szántóföldi termények tárolási, szárítási, tisztítási kapacitásainak fejlesztése, új üzemek létesítése, meglévő üzemek korszerűsítése, megújuló technológiák alkalmazása, illetve a vetőmagüzemek gépeinek, műveleteinek, folyamatainak modernizálása és a környezetkímélő technológiai berendezések beszerzésének támogatása.

  • Kertészeti üzemek technológiai fejlesztésének támogatása

    A kertészetek korszerűsítése meghatározó, a korszerű termesztéstechnológiák, gépek, eszközök használatával növekszik a kertészeti gazdaságok jövedelembiztonsága, erősödik a hazai kertészeti termékek mennyisége, minősége. A kertészeti ágazat technológiai színvonalának javítására biztosít lehetőséget a Kertészeti üzemek technológiai fejlesztésének támogatása (KAP-RD01a-1-25) pályázat, így környezetbarát, energiatakarékos gépek beszerzésével a termelők jobban megfelelhetnek a piaci és éghajlati kihívásoknak és hatékonyabban kihasználhatják természeti adottságainkat.

  • Telephelyfejlesztés, eszközbeszerzés 50%-os támogatással Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország és/vagy Szabad Vállalkozási Zónák településein működő mikro- és kisvállalkozások részére (GINOP Plusz-1.2.4-24)

    A Felhívás célja az elmaradottabb régiókban működő, mikro- és kisvállalkozások fejlesztése, új eszközök, gépek beszerzése; a vállalkozási ingatlan beruházásának (korszerűsítés, bővítés) támogatásával.

  • Digitálizációs fejlesztés 90%-os támogatással mikrovállalkozások részére (DIMOP Plusz-1.2.6-24 )

    A Felhívás célja az elmaradottabb régiókban működő, nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkező mikrovállalkozások versenyképességének növelése a digitális transzformáció, azon belül a piacon elérhető digitális megoldások bevezetésének és működtetésének, digitális alapinfrastruktúrák megerősítésének támogatásával.

  • KKV-k innovációs képességének támogatása (GINOP Plusz 2.1.3-24)

    A KKV-k innovációs képességének támogatása pályázat célja a mikro- és kisvállalkozások, különösen az innovációt eddig nem végző vállalatok versenyképesebbé tétele a KFI kapacitásaik és technológiai színvonaluk javításával, technológiatranszfer valamint innovációs szolgáltatások biztosításával.

  • Fókuszterületi innovációs projektek támogatása (GINOP Plusz 2.1.1-24)

    A felhívás célja a hazai kis- és közép- és nagyvállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése, valamint a megújult társadalomgazdasági innovációs ökoszisztéma megerősítését, és a társadalmi és gazdasági hasznosítási szempontokat a megújítási elvek szellemében fókuszba helyező kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása piacképes termék, technológia, szolgáltatás fejlesztése révén. Ennek elősegítése érdekében a felhívás újdonságtartalommal rendelkező termék, technológia, szolgáltatás előállításához nyújt támogatást

Hírlevél feliratkozás

Kérje ajánlatunkat!